• Nawiewy: 5 pokoi + 1 ślepa garderoba + duży salon połączony z kuchnią - czyli 8 anemostatów (w salonie dałem 2)garderobę (2/07): salon - 2, sypialnia - 2, pozostałe 4 pokoje - 4 i garderoba - 1. Czyli potrzebuję skrzynkę nawiewną z większą ilością króćców (następna to chyba 10), a żeby bilans się zgadzał i nie kombinować już z wywiewami zdławię nawiew na anemostacie w garderobie i np. pokoju na parterze. Czy tak będzie dobrze ? Czy oprócz estetyki, będzie jakaś różnica jeśli wezmę wszystkie puszki i anemostaty na 125, bo widzę, że takie są akurat na stanie, a setki są na zamówienie?

  Wywiewy: 2 łazienki (na dole prysznic, na górze wanna) + kuchnia - dałem 5 anemostatów (2 w kuchni i dodatkowy na korytarzu)

  Nawiew - skrzynka 160mm/ 8 x 75mm do salonu dwa anemostaty do Pana sypialni - 1 z dwoma wejściami - czyli 6 skrzynek 75mm/anemostat 100mm i jedna 2 x 75 mm / anemostat 125mm

  Wywiew - skrzynka 160mm/8 x 75mm łazienki skrzynki 3 x 75mm / anemostat 125mm i kuchnia 2 x 75 mm / anemostat 125mm

  kanały główne izolowane 160mm 20 mb

  kanały PE higieniczne - 3 x50 mb

  Razem z najcichszą i najlepszą centralą 9700zł (brutto 23%)

  Z najtańszą czyszczenie kanalizacji Ursynów przyzwoitą centralą 7400

  Na korytarzu do anemostatu idą 2 kanały, więc jeśli nie miałoby tam być anemostatu, to np. w jednej łazience i kuchni musiałyby być 4 kanały. Czy tak będzie lepiej, niż anemostat na korytarzu ?


  votre commentaire
 • Właśnie z tego powodu nie daje się w korytarzu, bo są połączone do jednej skrzynki i gdy drzwi w łazience będą zamknięte, powietrze z pokoju poleci do skrzynki z korytarza a nie z łazienki.wywiew na klatce schodowej jest potrzebny, tam "zbiera się " ciepłe powietrze itd. 

  Jeśli zrezygnowałabym z anemostatu na klatce schodowej to cała wentylacja piętra odbywałaby się przez podcięcie pod drzwiami łazienki? Nie robi się wywiewów w ciągach komunikacyjnych. Powietrze ma wychodzić prze kuchnie i łazienkę,Właśnie to nie jest łazienka, tylko toaleta. Tam nie ma prysznica, nie powinno być dużej wilgotności, jedynie "zapachy" do usunięcia. 

  Pomijając sprawę klatki schodowej, PT będzie z piecem gazowym z zamkniętą kom. spalania. Nie wiem czy dawać tam cokolwiek czy łączyć z wentyl. mechaniczną? Anemostat w korytarzu, osłabi znacznie wywiew w łazience. Nie nie będzie gwizdać. Panowie jeszcze nigdy wentylacji nie robili.1. Jeśli korytarz nie jest zamknięty szczelnymi drzwiami, to przeniósłbym wywiew ze schodów do górnej łazienki. Nie przez brednie p. Brzęczkowskiego o magicznym odcinaniu wywiewów , tyle że lepiwej mieć dobry wywiew w wielosobowej łazience, schody i tak się przewentylują doskonale z racji innej ilości wyw i naw pomiędzy piętrami.Na jednym pewnie też będzie OK, ale po co Ci trzeci kanał w kuchni? W łazience masz wilgoć do usunięcia. Ludzie mają po trzy takie kanały na jedne drzwi łazienkowe i im nie gwizda raczej.

  2. Pomieszcznie PT na parterze, ma wentylacje grawitacyjną/ ma nie być wentylowane,tak? Jeśli nie, to wywiew z wejścia dałbym do niego.

  3. Ósmy wywiew dałbym do łazienki na dole.

  Jeżeli będzie okap w kuchni, to nie ma sensu trzeci kanał, jak nie będzie, to może być.

  Wiem, że dom rozpatrujemy jako całość. Jednocześnie próbuję wyobrazić sobie ruch powietrza w moim domu. " wentylacji na PE 75/63. Rekuperator i 2 skrzynki rozdzielcze na poddaszu. Dom ok. 140m2, kubatura ok. 365m3, 5 osób. Nawiewy na parterze w salonie i biurze, na piętrze w 4 sypialniach i garderobie (pok. 2/07).

  Nie za bardzo miałem gdzie dać wywiewy, żeby bilans się zgadzał, więc poszedł anemostat do korytarza na górę. Mam jeszcze wentylacja do biura  opcję, żeby zamiast do korytarza na górze dać jeden kanał do przedsionka na parterze (buty, kurtki itp.), a drugi to już nie wiem gdzie - dołożyć czwarty do kuchni ? W kuchni też ma być okap, ale jeśli byłyby 4 kanały wywiewne, to myślicie, że można by z okapu zrezygnować ?

  Co do maleńkiego WC, który ma najkrótszą długość kanału mierząc od centrali, jest tam potrzebny drugi kanał? Moim zdaniem już lepiej dołożyć trzeci kanał do kuchni. Ale ja ekspertem nie jestem, boję się dać dwóch kanałów do WC, nie będzie gwizdało tym podcięciem w drzwiach?


  votre commentaire
 • Czy przedsiębiorca we własnej firmie ma prawo do bezpłatnego korzystania ze sracza?Używanie samochodu firmowego w życiu codziennym to jest marginalna sprawa.No może wyjazd na wczasy czy weekend.Mam pytanie ,który normalnie pracujący przedsiębiorca zajmuje się takimi pierdołami?Niema czasu.No,może jakiś.No, ale minister finansów ma czas i się nawet w tej materii wypowiada.Gratuluję rządowi skupienia się na istotnych sprawach dla państwa.Takie głupoty to może Kaczyński wygadywać bo ma czas a nie członkowie rządu. Kapitalizm, poprzez rynek, kontroluje zarówno przedsiębiorstwa jak też i jednostki, zmuszając je do przestrzegania praw rządzących rynkiem, a które powodują, że mniej niż 10% ludności świata posiada kontrolę nad ponad 90% jego zasobów.


  votre commentaire
 • Przekręty z samochodami służbowymi są w kapitalizmie tak stare jak motoryzacja i jedyna na to rada, to zakazać przedsiębiorstwom, poza zajmującymi się wyłącznie przewozem osób, posiadania samochodów osobowych. Natomiast samochód ciężarowy powinien być zdefiniowany w prawie podatkowym jako taki o ładowności ponad tonę i nie mający więcej niż jedno miejsce dla pasażera, aby nie były możliwe numery z rejestrowaniem samochodów osobowych jako ciężarowe. Nie wiem dlaczego Morawiecki jest permanentnie skwaszoną, wykrzywiony i cierpiący.

  Czy to odziedziczył po ojcu ciągle niedocenionym frustracie? Czy pomazanie przez Kaczyńskiego zrobiło go takim smutnym? Czy taki bezpłciowy smutas może przynieść Polakom radość? Nasuwa się tylko myślał indyk o niedzieli… Jak rozliczac kilometrowki ? Co za problem nieslychany. Trzeba sprowadzic miedzynarodowy konsulting i ekspertyze aby to rozwiazac. Bo w kraju nadwislanskim nie ma ynteligenotw nie ma mozgow. Chyba ze lemolog kowalski to rozwiaze.

  Ja bym zrobil tak. Skasowam bym calkowicie CIT, Vat i akcyze. Obce korporacje i tak nie placa CIT. Nalezy unikac potrojnych podatkow.

  Najpierw placi biznes pozniej wlasciciel za dewidendy i na koniec podatek od konsumpcji w formie VAT i akcyzy. To jest potrojne nawet poczworne opadatkowanie tych samych pieniedzy.

  PIT powinien byc jedynym podatkiem naleznym dla rzadu. I lokalne podatki.

  Oczywiscie rzad tez musi obnizac koszty rzadu i administracji. Zlikwidowac powiaty, niepotrzbne instytucje i podnosic wydajnosc pracy urzednikow. Wprowadzic system monitoringu wydajnosci pracy urzednikow administracji i rzadu.

  Ale najwiekszym problemem jest niszcznie polskiemu biznesowi klientow. Z punktu widzenia polskiego biznesju, jest 500 mln potecjalnych klientow w Europie i 300 mln na wschodzie. Polska pilityka wscieklego psa i paskudnie podlej swini wobec wschodu odciana polski bizens od potecjalnych klientw na wschodzie. To jest olbrzymim hamulcem dla polskiego biznesu i gigantyczne straty.

  Z ta wsciekloscia wobec wschodu nalezy skonczyc a politykow rozliczac i karac za wyrzadzone szkody !


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique