• kanał

  Właśnie z tego powodu nie daje się w korytarzu, bo są połączone do jednej skrzynki i gdy drzwi w łazience będą zamknięte, powietrze z pokoju poleci do skrzynki z korytarza a nie z łazienki.wywiew na klatce schodowej jest potrzebny, tam "zbiera się " ciepłe powietrze itd. 

  Jeśli zrezygnowałabym z anemostatu na klatce schodowej to cała wentylacja piętra odbywałaby się przez podcięcie pod drzwiami łazienki? Nie robi się wywiewów w ciągach komunikacyjnych. Powietrze ma wychodzić prze kuchnie i łazienkę,Właśnie to nie jest łazienka, tylko toaleta. Tam nie ma prysznica, nie powinno być dużej wilgotności, jedynie "zapachy" do usunięcia. 

  Pomijając sprawę klatki schodowej, PT będzie z piecem gazowym z zamkniętą kom. spalania. Nie wiem czy dawać tam cokolwiek czy łączyć z wentyl. mechaniczną? Anemostat w korytarzu, osłabi znacznie wywiew w łazience. Nie nie będzie gwizdać. Panowie jeszcze nigdy wentylacji nie robili.1. Jeśli korytarz nie jest zamknięty szczelnymi drzwiami, to przeniósłbym wywiew ze schodów do górnej łazienki. Nie przez brednie p. Brzęczkowskiego o magicznym odcinaniu wywiewów , tyle że lepiwej mieć dobry wywiew w wielosobowej łazience, schody i tak się przewentylują doskonale z racji innej ilości wyw i naw pomiędzy piętrami.Na jednym pewnie też będzie OK, ale po co Ci trzeci kanał w kuchni? W łazience masz wilgoć do usunięcia. Ludzie mają po trzy takie kanały na jedne drzwi łazienkowe i im nie gwizda raczej.

  2. Pomieszcznie PT na parterze, ma wentylacje grawitacyjną/ ma nie być wentylowane,tak? Jeśli nie, to wywiew z wejścia dałbym do niego.

  3. Ósmy wywiew dałbym do łazienki na dole.

  Jeżeli będzie okap w kuchni, to nie ma sensu trzeci kanał, jak nie będzie, to może być.

  Wiem, że dom rozpatrujemy jako całość. Jednocześnie próbuję wyobrazić sobie ruch powietrza w moim domu. " wentylacji na PE 75/63. Rekuperator i 2 skrzynki rozdzielcze na poddaszu. Dom ok. 140m2, kubatura ok. 365m3, 5 osób. Nawiewy na parterze w salonie i biurze, na piętrze w 4 sypialniach i garderobie (pok. 2/07).

  Nie za bardzo miałem gdzie dać wywiewy, żeby bilans się zgadzał, więc poszedł anemostat do korytarza na górę. Mam jeszcze wentylacja do biura  opcję, żeby zamiast do korytarza na górze dać jeden kanał do przedsionka na parterze (buty, kurtki itp.), a drugi to już nie wiem gdzie - dołożyć czwarty do kuchni ? W kuchni też ma być okap, ale jeśli byłyby 4 kanały wywiewne, to myślicie, że można by z okapu zrezygnować ?

  Co do maleńkiego WC, który ma najkrótszą długość kanału mierząc od centrali, jest tam potrzebny drugi kanał? Moim zdaniem już lepiej dołożyć trzeci kanał do kuchni. Ale ja ekspertem nie jestem, boję się dać dwóch kanałów do WC, nie będzie gwizdało tym podcięciem w drzwiach?


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :