• plan

  Na potrzeby mojej budowy (skończonej w 2012 r.) stworzyłem w excelu narzędzie do planowania przebiegu budowy oraz kosztów. Pozwoliło mi to na bieżąco sprawdzać co się będzie działo w kolejnych dniach i tygodniach, żeby o niczym istotnym nie zapomnieć. No i oczywiście zaplanowałem sobie w tym narzędziu koszty, których potem w trakcie budowy pilnowałem.  Nie miałeś/aś wątpliwości co do wielkości domku?? Ja się zastanawiam między m70 zapach wiosny o powierzchni użytkowej 97 m2, a oceanią z dobrych domów o powierzchni 114,5m2 z dwustanowiskowym garażem. Oceania to moje marzenie, ale obawiam się, że może być nierealne do wykonania.Az taki mały on nie jest. 150m2 pow całkowitej. Nie miałem wątpliwości, wcześniej myśleliśmy o mniejszym usługi wuko Warszawa   bez garażu ale jednak padł wybór na ten projekt. (ogólnie było kilka projektów branych pod uwagę, parterowe również). Każdy liczy koszty, ja również a że nie chcę na całe życie wiązać się z bankiem to ten projekt jest najrozsądniejszy dla nas a poza tym się nam podoba. Kwestia gustu, każdy lubi co innego.Planujemy ruszyć z budową na wiosne, obecnie dopinamy projekt z architektem - dom z prostym dachem dwuspadowym, poddasze użytkowe, około 150m2, zadaszony duzy taras od południa.Przeboje z poprzednim architektem, przeprowadzka i parę spraw osobistych uniemożliwiły rozpoczęcie budowy w tym roku.Więc i pora na minie , lipiec tego roku zakup upatrzonej w zeszłym roku działki , woda już jest , prąd prawie bo jest skrzynka a nie ma licznika. Swoją drogą to dziwne co do wody to nie ma problemu projekt , wykonanie , odbiór i leci a prąd to nie bo aby dać licznik i był prąd to żądają pozwolenia lub zgłoszenie dalej działka ogrodzona oczywiście siatką leśną i blaszak stoi .Teraz działa geodeta , mam na dzieję że w tym miesiącu mapkę zrobi a geolog już był badania mamy.

  Co do projektu to domek mały prosty dla dwóch osób 40+ zanosi się na dom w Kostrzewach z Archonu oczywiście z pewnymi zmianami . Jeszcze trzeba będzie powalczyć o zgodę na wycinkę drzew bo rosną w granicy od drogi  Ogrzewanie będzie na prąd (podłogówka parter + piętro), kuchnia tez tylko na prąd, nie chcemy żadnego gazu. Zostawiamy kominek (marzenie mojej Żony), strop Teriva, rekuperator chcę zamontować we własnym zakresie (chyba dam radę) oraz parę innych prac (m.in podłogówkę).Będa małe zmiany, adaptację zrobi znajomy, więc mamy nadzieję, że bez problemów. 

  Geodeta już działa w kwestii mapy. 

  Mamy bardzo optymistyczny plan - ekipa umówiona, zaczynamy na wiosnę...chociaż działka wymaga jeszcze obróbki - rosną na niej stare drzewa owocowe, z których większośc trzeba wyciąć i wykarczować.

  na razie wciąz się wahamy w sprawie ogrzewania - na pewno będzie kominek z nawiewem, a do tego...no właśnie...gaz czy elektryczne???

  Czy ogrzewanie elektryczne rzeczywiście jest dużo droższe od gazowego?

  Mamy nadzieję, że 350 tys. starczy na wybudowanie oraz wykończenie parteru, piętro będziemy robić jak środki pozwolą (mam marzenie kredyt spłacić w 10 lat, chociaż jest przewidziany na 20).

  W tym momencie dogrywamy ostateczną koncepcję, badania gruntu zrobione i czekamy na ich wyniki. Projekt indywidualny z wykonawczym będzie gotowy najprawdopodobniej do końca stycznia

   


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :