• Nie powinno być żadnych umów o pracę, a wyłącznie działalność gospodarcza. Również dla urzędników państwowych. Jedynie rząd i posłowie powinni być na pensjach, a pensje zależne od aktualnych wyników gospodarczych i stopnia zmniejszenia deficytu budżetowego. Niech zaczną myśleć i starać się, a nie wydawać bezmyślnie naszą kasę. Jak kiedyś budowałem,dobudówkę do kościoła,to żaden inspektor nie odbierał budowy żadna straż itd.Jeszcze za Bóg zapłać To było za demokracji w Polsce.Teraz na to by utrzymać rodzinę potrzebne zezwolenie jest.Może trzeba się obudzić? 1.za duża biurokracja w stosunku do potrzeb małej firmy , Pan premier gwarzył o drogach, bo drogę utwardzi gmina i jakoś sobie musi forsę wygospodarować, a gdyby zmniejszyć ZUS, to się cały system rozleci, bo już nie ma z czego przesunąć funduszy a pożyczać pieniądze raz, że strach, dwa- za bardzo pewnie nie ma chętnych do pożyczania takiemu europejskiemu liderowi. Podobnie z ta księgowością przy śmiesznych obrotach- kontrole łupią kary finansowe z bzdurne błędy, w sumie to kupa pieniędzy a na pięćsetki każdy grosz się przyda, więc nie będzie zmiłuj się. Normalnie- przypowieści Pana Premiera. On zaczyna być taki piąty ewangelista Matołusz. Wstydu za grosz

  2. brak fachowców - polikwidowane szkoły zawodowe spowodowały że młode pokolenie nadaje się tylko do marketu na kasę , albo do sprzedaży w galerii handlowej ,Jak wytłumaczyć fakt że duże przedsiębiorstwa płacą 42% pensji na ZUS i bez problemu dają radę a mali tylko płaczą że ZUS i podatki ciągle jest za duży. Najchętniej nie płaciliby by wogóle nic. Tylko skąd brały się pieniądze na ich szkoły, opiekę zdrowotną bezpieczeństwo( policja i wojsko). No skąd. A jak płaczą że za dużo płacą na ZUS i płaczą że będą mieli za niską emeryturę to trzeba im powiedzieć wprost. Ile odłożycie tyle będziecie brać emerytury. Podpis  pogotowie hydrauliczne  a aktach emerytalnych że wie co go czeka i do widzenia. Chcą porobić majątki 3-4 lata. Być tak bogatym jak przedsiębiorcy na zachodzie którzy bogactwo budowali przez 3 -4 ale pokolenia. A najlepiej porównać jak mieszkają,jakie mają domy i samochody, gdzie jeżdżą na wczasy jak się ubierają. Gołym okiem widać że mają się znakomicie. Ale to taki narodowy sport narzekania aby wyszarpać dla siebie ile się da.

  3. niszczenie rynku lokalnego przez napływ wielkich korporacji zagranicznych , które zwolnione są z tego , czym obciążony jest Polski przedsiębiorca


  votre commentaire
 • Kobieta 50+ ( po przejściach) szukająca pracy odbija się od ściany . Nikt nie chce zatrudnić na umowę . Tak więc zmuszona zakładam jednoosobową działalność . I tu zderzenie . ZUS pochłaniający większość dochodu . Niebawem emerytura a prognoza od ZUS taka , że plakać się chce . Nie mogę płacić więkdzych składek ,bo i te są dla mnie na granicy przeżycia Oto chodzi, na koniec zrobią ci tyle problemów żeby przejąc dorobek życia, za coś co nadaje się na podpałkę razem z ich filozofiami.. Całe życie zmarnował to na uczenie się bzdet, wymyślanie bzdet i zawracaniu głowy bzdetami... n o i tera mało by się okazać ile to jest warte .. Winni będziecie wy jak ta dziatw, bo braknie wam jakiegoś papierka którego będą wymagać, a wam nie udało się go wymóc na nich.. bo oni są do zaciemniania, a wy od ich utrzymywania..1. Za dużo ZUS, który trzeba płacić bez względu na wszystko; 2. Zbyt często zmieniające się przepisy, przez co przedsiębiorca czuje się zaszczuty; 3. Za mało pieniędzy w kieszeni obywateli=za mało pieniędzy na rynku=za małe zarobki przedsiębiorców. ZUS, wynajęcie lokalu i inne opłaty związane z kosztami utrzymania działalności są zbyt wysokie. W razie choroby lub urlopu jednoosobowy przedsiębiorca pozostaje bez dochodu. Jeżeli w ogóle ma urlop? Moje skladki na emeryturę odprowadzane przez pracodawcę były znacznie wyższe. A szanowny przedsiębiorca już po 6 latach miałby marzenia o wielkich kokosach na emeryturze. To nie jego wina tylko politycznych mesjaszy. Bzdurą również jest obłudna filozofia, że każdy może być przedsiębiorcą, gdyż już od kilku lat okazuje się, nie ma na nich kto pracować.

  Bardzo chętnie pracowałabym na umowę . Wtej chwili pracuję dużo więcej niż osoba na etacie a emeryturę będę miała żadną . Dla małych przedsiębiorców wprowadzić mały ZUS teraz 550zł, wyłączyć ze składki pochodne zostawić wypadkowo chorobowe i emerytalne stworzyć obligatoryjny program oszczędnościowy dla małych firm i samozatrudnienia w programie np 50+ wprowadzić bardzo nisko oprocentowane małe kredyty np do 8tyś zł na wsparcie dzałalnośći udzielany przez bank w którym jest konto firmowe .Ustalić emeryturę za okres do zmiany systemu gwarantowaną przez państwo np 2000zł + prowity z systemu 50+ ,znieść podatek od emerytur pieniądzę które wpłaciliśmy do ZUS już były opodatkowane .


  votre commentaire
 • Na potrzeby mojej budowy (skończonej w 2012 r.) stworzyłem w excelu narzędzie do planowania przebiegu budowy oraz kosztów. Pozwoliło mi to na bieżąco sprawdzać co się będzie działo w kolejnych dniach i tygodniach, żeby o niczym istotnym nie zapomnieć. No i oczywiście zaplanowałem sobie w tym narzędziu koszty, których potem w trakcie budowy pilnowałem.  Nie miałeś/aś wątpliwości co do wielkości domku?? Ja się zastanawiam między m70 zapach wiosny o powierzchni użytkowej 97 m2, a oceanią z dobrych domów o powierzchni 114,5m2 z dwustanowiskowym garażem. Oceania to moje marzenie, ale obawiam się, że może być nierealne do wykonania.Az taki mały on nie jest. 150m2 pow całkowitej. Nie miałem wątpliwości, wcześniej myśleliśmy o mniejszym usługi wuko Warszawa   bez garażu ale jednak padł wybór na ten projekt. (ogólnie było kilka projektów branych pod uwagę, parterowe również). Każdy liczy koszty, ja również a że nie chcę na całe życie wiązać się z bankiem to ten projekt jest najrozsądniejszy dla nas a poza tym się nam podoba. Kwestia gustu, każdy lubi co innego.Planujemy ruszyć z budową na wiosne, obecnie dopinamy projekt z architektem - dom z prostym dachem dwuspadowym, poddasze użytkowe, około 150m2, zadaszony duzy taras od południa.Przeboje z poprzednim architektem, przeprowadzka i parę spraw osobistych uniemożliwiły rozpoczęcie budowy w tym roku.Więc i pora na minie , lipiec tego roku zakup upatrzonej w zeszłym roku działki , woda już jest , prąd prawie bo jest skrzynka a nie ma licznika. Swoją drogą to dziwne co do wody to nie ma problemu projekt , wykonanie , odbiór i leci a prąd to nie bo aby dać licznik i był prąd to żądają pozwolenia lub zgłoszenie dalej działka ogrodzona oczywiście siatką leśną i blaszak stoi .Teraz działa geodeta , mam na dzieję że w tym miesiącu mapkę zrobi a geolog już był badania mamy.

  Co do projektu to domek mały prosty dla dwóch osób 40+ zanosi się na dom w Kostrzewach z Archonu oczywiście z pewnymi zmianami . Jeszcze trzeba będzie powalczyć o zgodę na wycinkę drzew bo rosną w granicy od drogi  Ogrzewanie będzie na prąd (podłogówka parter + piętro), kuchnia tez tylko na prąd, nie chcemy żadnego gazu. Zostawiamy kominek (marzenie mojej Żony), strop Teriva, rekuperator chcę zamontować we własnym zakresie (chyba dam radę) oraz parę innych prac (m.in podłogówkę).Będa małe zmiany, adaptację zrobi znajomy, więc mamy nadzieję, że bez problemów. 

  Geodeta już działa w kwestii mapy. 

  Mamy bardzo optymistyczny plan - ekipa umówiona, zaczynamy na wiosnę...chociaż działka wymaga jeszcze obróbki - rosną na niej stare drzewa owocowe, z których większośc trzeba wyciąć i wykarczować.

  na razie wciąz się wahamy w sprawie ogrzewania - na pewno będzie kominek z nawiewem, a do tego...no właśnie...gaz czy elektryczne???

  Czy ogrzewanie elektryczne rzeczywiście jest dużo droższe od gazowego?

  Mamy nadzieję, że 350 tys. starczy na wybudowanie oraz wykończenie parteru, piętro będziemy robić jak środki pozwolą (mam marzenie kredyt spłacić w 10 lat, chociaż jest przewidziany na 20).

  W tym momencie dogrywamy ostateczną koncepcję, badania gruntu zrobione i czekamy na ich wyniki. Projekt indywidualny z wykonawczym będzie gotowy najprawdopodobniej do końca stycznia

   


  votre commentaire
 • notariusz + podatek itp-2200zł,

  projekt typówka-2500zł,

  adaptacja z przyłączami wod-kan, elektrycznym, zagospodarowaniem terenu i dowolną ilością zmian mało istotnych- 3200,

  mapa do celów projektowych-800,

  badanie geotechniczne gruntu- 800,

  warunki przyłącza wod-kan- 47zł,

  przyłącz elektryczny- 1010zł,

  pośrednik nieruchomości 5000

  pcc od zakupu działki 5000

  Podobny obraz

  notariusz 1900

  projekt 2800

  adaptaja i PNB 3500

  zmiany w projekcie 2000

  geologia 900

  projekt oczszczalni 400

  przyłącz elektryczny tauron 1050

  prowizoryczna skrzynka eleketryczna 750

  mapa do celów projektowych 1200

  utwardzenie drogi dojazdowej 1600

  wypisy i wyrysy z rejestów gruntów itp 100


  votre commentaire
 • Nawiewy: 5 pokoi + 1 ślepa garderoba + duży salon połączony z kuchnią - czyli 8 anemostatów (w salonie dałem 2)garderobę (2/07): salon - 2, sypialnia - 2, pozostałe 4 pokoje - 4 i garderoba - 1. Czyli potrzebuję skrzynkę nawiewną z większą ilością króćców (następna to chyba 10), a żeby bilans się zgadzał i nie kombinować już z wywiewami zdławię nawiew na anemostacie w garderobie i np. pokoju na parterze. Czy tak będzie dobrze ? Czy oprócz estetyki, będzie jakaś różnica jeśli wezmę wszystkie puszki i anemostaty na 125, bo widzę, że takie są akurat na stanie, a setki są na zamówienie?

  Wywiewy: 2 łazienki (na dole prysznic, na górze wanna) + kuchnia - dałem 5 anemostatów (2 w kuchni i dodatkowy na korytarzu)

  Nawiew - skrzynka 160mm/ 8 x 75mm do salonu dwa anemostaty do Pana sypialni - 1 z dwoma wejściami - czyli 6 skrzynek 75mm/anemostat 100mm i jedna 2 x 75 mm / anemostat 125mm

  Wywiew - skrzynka 160mm/8 x 75mm łazienki skrzynki 3 x 75mm / anemostat 125mm i kuchnia 2 x 75 mm / anemostat 125mm

  kanały główne izolowane 160mm 20 mb

  kanały PE higieniczne - 3 x50 mb

  Razem z najcichszą i najlepszą centralą 9700zł (brutto 23%)

  Z najtańszą czyszczenie kanalizacji Ursynów przyzwoitą centralą 7400

  Na korytarzu do anemostatu idą 2 kanały, więc jeśli nie miałoby tam być anemostatu, to np. w jednej łazience i kuchni musiałyby być 4 kanały. Czy tak będzie lepiej, niż anemostat na korytarzu ?


  votre commentaire  Suivre le flux RSS des articles
  Suivre le flux RSS des commentaires