• taka polityka

    O ile Ukraina nie posiada obecnie systemu zabezpieczenia logistycznego czy szkolenia do tych wozów, tak samo jest np. z amerykańskimi transporterami M113 (również nie należącymi, mówiąc oględnie, do najnowocześniejszych), a jednak Amerykanie – po wniosku Kijowa – zdecydowali się je dostarczyć. Ukraińska armia zresztą wykazała się lepszymi zdolnościami walki z rosyjską armią, niż spodziewała się większość ekspertów - być może to samo dotyczyłoby obsługi "obcego" sprzętu.Wojna się kiedyś skończy. W ciągu kilku tygodni zostaną opracowane ramy pomocy dla gospodarki Ukrainy i program odbudowy infrastruktury kraju. To będą ogromne fundusze. Jestem pewien, że niemieckie firmy będą długo dreptały, żeby dostać jakikolwiek kontrakt. Nie wspomnę o firmach chińskich.

    taka polityka

    To będzie bolało. Polityczne Niemcy jako lider Europy poległy. Fryderyk Wilhelm w testamencie do następców: "Dobrze jest na Sejmie tworzyć własne stronnictwo, które- jeśli uznacie, że będzie to w waszym interesie- zerwie dla was Sejm". „Od zachowania i utrzymania Polski zależy powodzenie wasze i waszych krajów” To rok 1722. Coś się zmieniło? Tak, bo dziś w Sejmie może oficjalnie działać partia sfinansowana przywiezionymi w reklamówkach pieniędzmi z berlina. Może jawnie reprezentować interesy niemieckie przy dużym poparciu „Polaków”Skąd ta ciągła naiwnosć. Niemcy  https://udraznianie.ovh/mechaniczne-udraznianie-rur-w-warszawie/ nie są sojusznikiem wolnego demokratycznego swiata. Wykonują jedynie ruchy pozorowane. Plan Niemiec to powrót do XIX wieku - do koncertu mocarstw tyle że metodami polityczno-ekonomicznymi . Polska , Bałtowie Finlandia i Ukraina powinny wprowadzić samodzielną politykę KONTROLI PRZEPŁYWU towarów na linii wschód - zachód i zacząć 

    Co więcej, gdyby odpowiednie decyzje polityczne podjęto kilka tygodni temu, to sam proces przywracania gotowości Leopardów 1 czy Gepardów mógłby już być realizowany, równolegle z przygotowaniem wybranych, ukraińskich załóg i obsług (instruktorów). I nawet, ci żołnierze nie przeszliby pełnego cyklu szkolenia (co w wypadku dostaw prowadzonych w czasie wojny obiektywnie zdarza się często), sprzęt mógłby w pewnym zakresie wesprzeć obronę Ukrainy. Nawet, gdyby nie został użyty skutecznie, niemiecka armia nie miałaby uszczerbku, bo sama i tak nie ma zamiaru ich wykorzystywać. Jaka tam znowu "żałosna". Jest doskonale przemyślana i wynika z bismarkowskiej szkoły politycznej. Podstawową jej zasadą jest: cyt z Bismarcka: "Podpisać dobry traktat z Rosją.“, a co do sojuszy - „Na Boga, żadnych sentymentalnych przymierzy, w których jedyną nagrodą za nasze poświęcenie jest świadomość spełnienia dobrego uczynku.“. Mając na uwadze współczesne Niemcy nie wolno zapominać, że państwo to jest bezpośrednią kontynuacją Cesarstwa Niemieckiego, które pod egidą Prus powstało w 1871 r. W ich polityce zmieniają się jedynie niuanse i tylko solidnemu kontyngentowi US Army, oraz ścisłemu podporządkowaniu Bundeswehry dowództwu NATO zawdzięczamy 30-letni okres pokoju. Niemcom ani my, ani Ukraina nie jesteśmy do niczego potrzebni. Dla nich najkorzystniejsza była granica z Rosją na Wiśle i do tego tak naprawdę dążą. Wszelkie dążenia państw Międzymorza, do których aspiruje Ukraina, to dla nich kłopot i ograniczenie wpływów.


  • Commentaires

    Aucun commentaire pour le moment

    Suivre le flux RSS des commentaires


    Ajouter un commentaire

    Nom / Pseudo :

    E-mail (facultatif) :

    Site Web (facultatif) :

    Commentaire :